Ahogy az országok kezdik megérteni a megújuló energiákra való átállás fontosságát, egyre többen szállnak be a "versenybe". Nem meglepő, hogy Kína is gyorsan beállt a sorba, és megértve a változó világ változó igényeit, kezdte egyre gyorsuló ütemben lecserélni fosszilis energiaforrásait tiszta energiákra. Úgy tűnik időben rájöttek, hogy "a tiszta energia megállíthatatlan erő".
Az ázsiai országban a napenergiát már egy ideje elkezdték a szolgálatukba állítani, még a világűrbe is telepítettek napelemeket, végül nem sokat váratott magára a szélenergia maximális kihasználásának igénye sem, amit aztán konkrét intézkedések követtek. Így történhetett meg, hogy az idén februárban elkészült 252 méter átmérőjű szélturbina ma már 36 ezer háztartást lát el a szükséges energiával.
A 16 MW energiát termelő eszközt a kivitelező CTGC óriáscég gondos előmunkálatokat követően az ország délkeleti szegmensében található Tajvani-szorosba telepítette. Ez kiváló választásnak bizonyulhat a térségben uralkodó 7-es erősségű széllökések miatt. A turbina 22 ezer tonna szén elégetését váltja majd ki, ami 54 ezer tonna széndioxidtól kímélheti meg a légkört, és folyamatos működéssel az előzetes számítások szerint 66 millió kWh megtermelt energiát is meghaladja majd a teljesítménye.
Kínáról lévén szó, sejthető, hogy itt nem fognak megállni. A nagy lélekszámú lakosság és az ipar szükségletei is további lépésekre késztethetik az ország döntéshozóit. Már most döntés született egy a mostanit is meghaladó méretű és teljesítményű új, 18 MW-os turbina telepítésére.