Elon Musk 2008-ban, a Tesla Roadster bemutatójával tette fel a világ autóiparának térképére az immár texasi székhelyű márkát. A kétajtós sportverda azonnal elcsavarta az autórajongók fejét, 2018 óta pedig immár a világűrben is kering belőle egy darab. Akkor a SpaceX teherűrhajójának teszteléséhez volt szükség valamilyen rakományra, Elon Musk pedig saját használatú Roadsterét ajánlotta fel erre a célra, az autó pedig azóta is rója a köröket a Nap körül: a Where is Starman? weboldal tanúsága szerint a járgány - és a benne ülő, Starmannek nevezett bábu - azóta több mint két és félszer kerülte meg a Napot.
Bár a Tesla már 2017-ben bejelentette, hogy megkezdték a Roadster második generációjának tervezését, azóta viszonylag keveset tudni a projektről. Most azonban az Inside EVs figyelt fel rá, hogy a a Tesla fő tervezője, Franz von Holzhausen nemrég a Spike's Car Radio podcast vendégeként osztott meg pár információmorzsát a várva várt folytatásról.
A Tesla Roadster második generációja 1,1 másodperc alatt éri el a százas tempót (Fotó: Tesla)
Először a rossz hír: a Tesla Roadsterre valószínűleg még várnia kell a leendő tulajdonosoknak, ugyanis Elon Musk szerint kissé megcsúsztak a fejlesztésekkel, ami azt jelenti, hogy a Cybertruck pick-up, illetve a legalább ennyire meghökkentő külsejű Tesla Semi kamion sem készül el idén, sőt, még örüln fognak, ha 2023-ban leszállíthatják az első példányokat.
A második generáción nagyon dolgoznak, de egyelőre nem árulták el, hogy mikortól lesz kapható (Fotó: Tesla)
A Tesla Roadster esetén ehhez képest még körülbelüli időpontot sem mondtak, de von Holzhausen szerint "lázasan dolgoznak" a kupé fejlesztésén. A kétajtós sportkocsi várhatóan a sebességőrülteket lázban tartó Plaid csomag triplamotoros hajtásláncát kapja meg, ami egészen elképesztő gyorsulást ígér.
Elon Musk szerint a Tesla Roadster 1,1 másodperc alatt gyorsul majd fel álló helyből 100 km/h sebességre.
Ehhez különleges fejlesztésekre is szükség lesz, az Inside EVs értesülései szerint például sűrített hideg levegőt kifúvó "hajtóművet" szerelnek majd az autóra, amely segít elérni a rettenetes gyorsulást. Ez egyébként nagyjából 2,5 G gyorsulásnak felel meg, amivel kapcsolatban Elon Musk úgy fogalmazott: szívbetegek számára nem biztos, hogy egészséges, ha megtapasztalják a rakéták kilövéséhez hasonlított erőhatást. A hajtóművet egyébként extraként lehet majd kérni a Roadsterre, és talán nem véletelen, hogy SpaceX csomagnak hívják majd, utalva ezzel Musk űrhajózási vállalkozására.
A cég alapítója egyébként korábban azzal hergelte a rajongókat, hogy úgy fogalmazott: "nem állítom, hogy az új generációs Roadster rövid távokon repülni is fog tudni, de ki tudja..."
A Tesla Roadster hátuljára hideg levegőt kipréselő "hajtómű" is rendelhető lesz (Fotó: Tesla)
Ezt persze érdemes fenntartásokkal kezelni, hiszen Elon Musk időről-időre hajlamos meredek állításokat tenni, az azonban biztos, hogy ilyen jellegű rakétatechnikát még egyetlen közúti autón sem alkalmaztak korábban.