A Caracat első ránézésre érdekes formatervű lakókocsinak tűnik, azonban ha picit alaposabban szemügyre vesszük az építményt, feltűnhet, hogy a felépítmény alsó része egy katamarán hajót idéz.
A hasonlóság nem véletlen, a különleges járművet ugyanis egy kéttengelyes utánfutó segítségével lehet vontatni, azonban a vízpartra érve be lehet tolni a hullámok közé, ahonnan már lakóhajóként képes folytatni az útját - írja az AutoEvolution.
Az azonos nevű cég által fejlesztett Caracat könnyű de erős üvegszálas elemekből készült, a katamaránt idéző megjelenést lehetővé tévő pontonoknak köszönhetően pedig stabilan úszik a vizen. A pontonok a szárazföldön behúzódnak a lakótér alá, ezzel csökkentve a vontatmány szélességét, lakóhajóként használva azonban 2,5 méterről 3,7 méterre növelhető a távolságuk, ezzel csökkentve a hajó imbolygását a hullámok hátán.
A cég alapítói kifejezetten arra törekedtek, hogy a megszokások falán áttörve valami olyasmit alkossanak, aminek láttán mindenki megáll és megcsodálja a különös hibridet.
A Caracat háromféle változatban kapható: 6,6, 7,6, illetve 8,6 méter hosszú verziókban - az eltérő hosszúság mellett a felszereltség szintje különbözteti meg a rövidebb és hosszabb modelleket. fedélzetet, azaz a pontonok felületét tikfával borították, ebből került a jármű elején látható kisméretű "erkélyre", ahová ki lehet állni, gyönyörködni a naplementében. Innen indul egy krómozott létra, amelyen fel lehet mászni a Caracat tetejére, ahol külön napozóterasz várja a pihenni vágyókat - természetesen szintén tikfa borítással és egy árnyékolóval ellátott hatalmas kanapéval.
A lakótérben két kanapévá alakítható ágy, zuhanyzó, konyha és ruhásszekrény fokozza a komofrtérzetet, rengeteg faberakással, bőrborítású fallal és Alcantara-kárpitozású plafonnal. nagyméretű oldalablakok rengeteg természetes fényt engednek a beltérbe és pazar kilátást biztosítanak a bent tartózkodóknak. A konyhában a hűtőszekrény és a tűzhely mellett külön borhűtő is található.
Az időjárás viszontagságai ellen klímával és beépített fűtőrendszerrel védekezhetnek a lakók, az ivóvíz mellett pedig külön szürkevíz-tartály gondoskodik a vécé öblítéséről. Apropó vécé: a lehúzott végterméket a Caracat nem engedi ki a külvilágba, hanem egy speciális kazán segítségével elégeti.
Hajóként használva egy kis teljesítményű, 8 lóerős Torqeedo villanymotor mozgatja a Caracat-et, de ha valakinek ez kevés - és a megfelelő jogosítványa is megvan hozzá - válazthat egy 100 lóerős változatot is. Az energia pótlásáról a tetőn lévő napozóterasz mögé telepített napelem-panelek gondoskodnak.
Ami az árat illeti, a legkisebb modellért nagyjából 130 ezer eurót, azaz bő 51 millió forintot kérnek, ami elsőre soknak tűnik, de ha figyelembe vesszük, hogy egy komolyabb lakóautóért is simán ki lehet fizetni hasonló összeget, máris sokkal barátságosabbnak tűnik az árcédula, hiszen a lakókocsi mellett egyből egy lakóhajó tulajdonosaivá is válhatunk. Sőt, a Caracat ára kimondottan barátságosnak tűnik a közel 130 millió forintos amerikai luxus-lakókocsihoz képest.