Fontos céldátum a 2030-as a megújuló energiák arányának növelése és a szén-dioxid kibocsátás nettó zéróra redukálása szempontjából. A nettó zéró károsanyag-kibocsátás tulajdonképpen a légkörbe kibocsátott és onnan kivont szén-dioxid egyensúlyát jelenti. A Bezos Earth Fund és a Rocky Mountain Institute (RMI) közös tanulmánya szerint a nettó zérós cél a megújuló energiák arányának folyamatos növelésével elérhető 2030-ig.
A tanulmány előrejelzése szerint 2030-ra a nap- és szélenergia arány 12%-ról 41%-ra fog nőni. Ekkorra 12000-14000 terrawattóra nap- és szélenergia fog a globális energiahálózatok rendelkezésére állni, azaz a mostaninak körülbelül a négyszerese.
Ez azt jelentheti, hogy ha az országok egymással összefogva megteszik a szükséges lépéseket: kiépítik a hálózatokat a megfelelő beruházásokkal, egyszerűsítik az engedélyeztetést és maximalizálják az akkumulátorok tárolókapacitását, akkor elérhetővé válik az a cél, hogy a globálisan szükséges elektromos energia legalább egy harmadát megújuló forrásokból szerezzük be.
Mindeközben a tanulmány azt is állítja, hogy a fosszilis tüzelőanyagokból származó energiák elérték a csúcspontjukat, azoknak aránya folyamatosan meredeken fog lefelé ívelni a közeljövőben. Az RMI előrejelzései szerint, az eddig is olcsóbban előállítható, megújuló energiák költsége körülbelül a felére fog visszaesni 2030-ig, ami megállíthatatlanná teszi az átállást és egyre inkább eldönti a verseny az utóbbiak javára.
Ahogy azt az RMI vezérigazgatója, Kingsmill Bond nyilatkozta,
"A tiszta energia exponenciális növekedése megállíthatatlan erő, minél többet telepítünk, annál olcsóbb lesz."